wyszukiwanie zaawansowane
» HISTORIA

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

HISTORIA

alt

Creepersy to trend w modzie powstały w 1949 roku przez George Cox początkowo pod nazwą „Hamilton”. Inspiracją były żołnierskie buty na pomarszczonej podeszwie, noszone przez mężczyzn na pustyniach północnej Afryki.

Moda na creepersy osiągnęła szczyt, gdy Teddy Boys obok klasycznych jeansów, irokezów i aksamitnych marynarek zakładali właśnie buty na „słoninie”.

Okres drugiego boom na te buty przypada na lata 70 kiedy rozwijały się nurty jak new romantic, punk i goth. Takie subkultury prowadziły dość krnąbrny styl życia, więc buty na platformie idealnie nadawały się do grabieży i ucieczek przed policją.

Lata '80 należały do szeroko pojętej alternatywy jak ska, 2 tone, rockability, psychoability i nadal oczywiście punk.

Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy się kolejnego boom a creepersy są elementem ubioru takich gwiazd jak Rita Ora, Rihanna czy Jessie J.

Warto dodać, że creepersy zagościły także w jednej z kolekcji Vivienne Westwood. 

Na przestrzeni lat ewoluowało wiele subkultur, jednak creepersy pozostały wzorem dla tych, dla których styl równa się niezależność, buntowniczy duch, indywidualność. 

Jedno jest pewne: albo je pokochasz, albo znienawidzisz. Ale nigdy nie przejdziesz obok nich obojętnie!

alt


Przejdź do strony głównej